27 kwietnia 2013

Złocień maruna na migrenę

1 Növény L38     Jakiś czas temu znalazłam w ogródku ciekawą roślinkę. Ma silny aromat i drobne kwiatki przypominające rumianek. Niestety nikt nie potrafił mi powiedzieć co to takiego. Dzisiaj przypadkowo trafiłam na artykuł o ziołach i tam okazało się, że to ziółko to właśnie ...



14 kwietnia 2013

Domowa pasta do zębów

Nie ma żadnych dowodów na to, że fluor zawarty w pastach do zębów chroni nas przed próchnicą. Ekspertyza wykonana na zlecenie Amerykańskiego Instytutu Badań Stomatologicznych wykazała, że różnica w ubytkach zębów u dzieci z terenów objętych fluoryzacją i nie objętych jest znikoma.
W szołach nadal stosują fluoryzację jako środek zapobiegający próchnicy, natomiast nikt nie informuje o szkodliwym działaniu fluoru. Niewiele osób wie że jest trucizną gorszą od ołowiu. Jest również jednym z głównych składników leków psychotropowych. Przedawkowanie fluoru może grozić nowotworami, uszkodzeniem systemu nerwowego oraz powodować wiele chorób psychicznych.
Dlatego proponuję wykonanie domowej pasty do zębów, równie skutecznej jak te ze sklepu. Przepis pochodzi ze strony Portal Jogina


Pasta do zębów bez fluoru

Mieszamy w równych proporcjach:
  • olej kokosowy - posiada silne działanie bakteriobójcze, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Eliminuje podrażnienie i krwawienie dziąseł. Zatrzymuje a niekiedy nawet cofa próchnicę.
  • soda oczyszczona -delikatnie ściera, eliminuje kwasy, absorbuje nieprzyjemne zapachy.
  Do pasty możemy dodać kilka kropli olejku miętowego lub dosłodzić stevią.  Pastę należy przechowywać w zamkniętym słoiczku, niekoniecznie w lodówce.  Do mycia zębów wystarczy mała łyżeczka naszego specyfiku.

10 kwietnia 2013

Czystek

     Pomimo tego, że bardzo niewiele mówi się o tej roślinie jest ona jednym z najbogatszych źródeł polifenoli, czyli naturalnych przeciwutleniaczy. Wykazuje działanie antytoksydacyjne, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie i przeciwhistaminowo. Doskonale podnosi odporność organizmu. Jest skutecznym środkiem antywirusowym dlatego sprawdza się w leczeniu grypy. Jako antybiotyk jest 100 razy silniejsza niż Tamiflu. 
     Czystek z powodzeniem może być stosowany w leczeniu boreliozy. Powoduje sklejanie bakterii dzięki czemu nie pozwala na ich połączenie z błoną komórkową.
     Picie herbaty z czystka zapobiega o niedokrwiennej serca, leczy infekcje jelitowo-żołądkowe, pomaga wypłukać z organizmu toksyny i metale ciężkie. Doskonale wpływa na skórę, oraz przeciwdziała jej starzeniu.
     Aby stosowanie czystka przyniosło rezultaty, trzeba go spożywać regularnie przez co najmniej 4 tygodnie. Nie istnieje ryzyko przedawkowania, nie ma również żadnych skutków ubocznych.