14 stycznia 2012

Homeopatia - c.d.

Na rynku dostępnych jest wiele leków homeopatycznych, które stosowane są w typowych dolegliwościach -przeziębienie, grypa, stres, choroby układu pokarmowego.
Weźmy na przykład popularny syrop Drosetoux, który ma działanie przeciwkaszlowe. Zawiera on 10 składowych w niskich potencjach, min. Drosera i Belladonna. Kiedy weźmiemy do ust świeży kwiat rosiczki (Drosera) może wywołać on atak kaszlu i drapanie w gardle, natomiast wilcze jagody (Belladonna)  powodują gorączkę, dreszcze, suchość śluzówek i zaburzenia w oddychaniu. Jednak oba te specyfiki bardzo rozcieńczone i zdynamizowane doskonale radzą sobie z podobnymi objawami wywołanymi przez przeziębienie.
Lekami homeopatycznymi możemy leczyć się sami jeśli zostaliśmy zdiagnozowani przez lekarza lub objawy są nam dobrze znane (np. pojawiały się wcześniej). Pierwszą informacją dla nas jest główne wskazanie leku podane na opakowaniu, ale jeżeli chociaż jeden z objawów podanych na ulotce pojawił się u nas to wybór leku również jest prawidłowy. Np. przy suchym i ostrym kaszlu możemy stosować lek na astmę.
Często po podaniu leku homeopatycznego następuje pogorszenie samopoczucia, co jest jak najbardziej prawidłowym objawem. W przypadkach ostrych poprawa zdrowia następuje szybko, lecz przy przewlekłych chorobach na polepszenie możemy czekać nawet kilka tygodni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz