Przed zastosowaniem jakiejkolwiek receptury proszę o konsultację z lekarzem, w celu upewnienia się, że nie ma przeciwwskazań.

środa, 10 kwietnia 2013

Czystek

     Pomimo tego, że bardzo niewiele mówi się o tej roślinie jest ona jednym z najbogatszych źródeł polifenoli, czyli naturalnych przeciwutleniaczy. Wykazuje działanie antytoksydacyjne, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie i przeciwhistaminowo. Doskonale podnosi odporność organizmu. Jest skutecznym środkiem antywirusowym dlatego sprawdza się w leczeniu grypy. Jako antybiotyk jest 100 razy silniejsza niż Tamiflu. 
     Czystek z powodzeniem może być stosowany w leczeniu boreliozy. Powoduje sklejanie bakterii dzięki czemu nie pozwala do ich połączenia z błoną komórkową.
     Picie herbaty z czystka zapobiega o niedokrwiennej serca, leczy infekcje jelitowo-żołądkowe, pomaga wypłukać z organizmu toksyny i metale ciężkie. Doskonale wpływa na skórę, oraz przeciwdziała jej starzeniu.
     Aby stosowanie czystka przyniosło rezultaty, trzeba go spożywać regularnie przez co najmniej 4 tygodnie. Nie istnieje ryzyko przedawkowania, nie ma również żadnych skutków ubocznych.